Czy jest jednak możliwe, że byłam w ciąży i poroniłam?

uprawiałam sex z chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia prawdopodobnie miałam wtedy dni płodne po tygodniu zauważyłam u siebie rozdrażnienie delikatne powiększenie się piersi. Po 12 dniach (4 dni przed planowanym okresem) od stosunku zaczęłam krwawić najpierw delikatnie potem coraz mocniej i krwawienie to trwało 9 dni towarzyszył przy tym ból dolnej części pleców, ból brzucha i czasami przeszywający w pochwie, a piersi powróciły do dawnego rozmiaru Czy byłam w ciąży i poroniłam? Czy możliwe jest ze jestem w ciazy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie określić, co mogło się wydarzyć. Jeżeli krwawienie trwało aż 9 dni, to możliwe, że była to po prostu miesiączka, która pojawiła się wcześniej. Pozostałe objawy są typowe dla PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego (ból brzucha, powiększone piersi oraz rozdrażnienie).

Oczywiście nie można wykluczać, że owe krwawienie było plamieniem implantacyjnym, które oznacza zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Mogło również dojść do poronienia, jednak bez badania specjalisty ciężko to stwierdzić.

Może powinna Pani wykonać test ciążowy, który rozwiałby wątpliwości co do ewentualnej ciąży. Dla pewności można się także umówić na wizytę do ginekologa, który sprawdziłby, czy z drogami rodnymi jest wszystko w porządku.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym plamienia:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.