Czy jest szansa, że jest to plamienie implantacyjne?

W czasie dni płodnych plyn preejakulacyjny znalazl się w okolicy mojej łechtaczki i warg sromowych. 26 dnia cyklu dostałam okres, 2 pierwsze dni były takie jak zwykle, obfite i ze skrzepami, zaś 3 jest skąpy i wygląda jakby miał być ostatnim. Dodam że miałam objawy typowe dla okresu czyli pms, silne bóle brzucha. Czy jest szansa, że to plamienie implantacyjne patrząc na objawy? Boje się, że jest to jednak jakimś cudem to i jestem w ciąży.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku najprawdopodobniej mamy do czynienia ze zwykłą miesiączką, a nie plamieniem implantacyjnym. Wskazują na to objawy, w szczególności zespół napięcia przedmiesiączkowego czy silne bóle brzucha. Jeżeli zaobserwowała Pani, że krwawienie ustępuje już 3 dnia, to nie należy się niepokoić, ponieważ prawidłowy okres trwa zazwyczaj od 3 do 7 dni. Przy plamieniu czasami występują objawy wczesnej ciąży takie jak poranne mdłości i obrzęk piersi, co w Pani przypadku również może wykluczać zapłodnienie.

Do zapłodnienia dochodzi w momencie połączenia plemnika z komórką jajową kobiety, w opisanej sytuacji istnieje bardzo niewielka szansa, aby do niego doszło, ponieważ preejakulat nie znalazł się wewnątrz pochwy. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości czy jest w ciąży, zalecamy wykonanie testu ciążowego co najmniej 7 dni po stosunku, lub wizytę u ginekologa, który będzie w stanie określić czy doszło do poczęcia.

W linkach poniżej znajdzie Pani informacje jak prawidłowo wykonać test ciążowy, a także dowie się więcej o zjawisku plamienia implantacyjnego, tak często mylonego z menstruacją:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.