Dlaczego mam ten obfity śluz z pochwy?

Witam. Od paru dni zauważyłam dużą ilość śluzu z pochwy, myślałam że to normalne bo teoretycznie tak powinno być. Mialam już okres na początku miesiąca, co drugi miesiąc wymiotuję podczas okresu od jakiegoś roku, a dziś zauważyłam krew w śluzie. Mam dopiero 18 lat i nie wiem czy tak powinno być, nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się to.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bardzo obfity śluz z pochwy pojawia się najczęściej podczas owulacji. Jest to etap cyklu miesiączkowego, w którym dojrzała komórka jajowa przemieszcza się do jajowodu. Nadprodukcja śluzu sprzyja zajściu w ciążę, ponieważ ułatwia poruszanie plemnikom. Wspomniała Pani o krwi w śluzie, jeżeli pojawiła się ona w owulację (czyli około 11-15 dnia przy 28 dniowym cyklu) to również może to być jej oznaką i nie powinno być powodem do niepokoju.

Plamienie podczas cykli miesiączkowych (nie w okres) występuje u kobiet bardzo często i może być spowodowane wieloma czynnikami. Przy aktywności seksualnej zalecamy także wykonanie testu ciążowego, żeby wykluczyć ewentualne plamienie implantacyjne i ciążę.

Co do Pani samopoczucia w miesiączkę (nudności i wymioty), wskazane jest, aby udała się Pani do ginekologa. Możliwe, że jest to zwykły objaw PMS (zespołu napięcia przedmiesiączkowego), jednak lepiej wykonać badanie u ginekologa i wykluczyć ewentualne negatywne zmiany w układzie rozrodczym.

Zachęcamy do zapoznania się z treściami na naszej stronie, w których znajdzie Pani więcej informacji dotyczących omawianego problemu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przezroczysty-sluz-z-pochwy-co-oznacza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-ten-bol-jajnikow-i-sluz-z-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfity-i-bezzapachowy-sluz-z-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-napiecia-przedmiesiaczkowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.