Brązowy śluz a objawy pierwszej miesiączki

Witam!! Mam 12 lat i nie miałam jeszcze misiączki,od 3 dni mam brazowy śluz,czy to są objawy okresu. jeżeli tak to za ile dni mogę sie go spodziewać?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pierwsze w życiu miesiączki mogą być skąpo objawowe i nie dawać dużego krwawienia, ograniczając się do podbarwionego krwią śluzu (śluz w kolorze brązowym). W ciągu kilku kolejnych cykli powinno zacząć dochodzić do pełnoobjawowego krwawienia miesiączkowego.

Drogie dziecko. Jesteś w wieku kiedy pojawia sie pierwsza miesiączka. Zazwyczaj ma ona postać plamienia choć nie jest wykluczone skąpe krwawienie. Powinnaś porozmawiać o tym ze swoją Mamą a jeśli nie chcesz to z pewnością cennych informacji udzieli Ci pani położna z najbliższej poradni dla kobiet. Nie wstydź się tylko idź i pytaj.
Witaj w klubie dla kobiet.
Dr med L.Włodarczyk