Czy to możliwe, że ten test wskazuje wynik pozytywny?

Spóźnia mi się miesiączka tydzień i zrobiłam test ciążowy i niby widze drugą kreske, ale jest ona bardzo blada. Czy jest to możliwe że ten test wskazuje wynik pozytywny? Dodam że już kiedyś miałam taką sytuację że tak kreska była trochę widoczne i nie okazało się to ciążą.Jestem już umówiona do ginekologa lecz jest to dopiero za kilka dni i wiadomo jestem niecierpliwie i już coś więcej chciałabym się dowiedzieć.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

blada kreska na teście ciążowym zazwyczaj wskazuje na ciążę. Dzieje się tak w przypadku, gdy poziom hormonu beta HCG jest podwyższony w mniejszym stopniu, co jednak dalej często oznacza zapłodnienie.

Jeżeli w przeszłości występowała podobna sytuacja, a ciąży nie było, to najprawdopodobniej test był wadliwy. Aby zwiększyć szanse na dokładne badanie, zalecamy wykonanie serii 2-3 testów ciążowych i ewentualne badanie u ginekologa, który będzie w stanie określić, czy doszło u Pani do zapłodnienia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym testów ciążowych. Można się z niego dowiedzieć o poprawnych sposobach przeprowadzania takich testów:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.