Czy taki wynik bHCG wskazuje na ciążę?

Witam W środę dostałam plamienia zrobiłam test 4dni przed okresem wyszły 2 kreski z tym że druga bardzo blada. W czwartek sytuacja się powtórzyła z tym że było brązowe takie kawa z mlekiem.. Udałam się do ginekologa stwierdził że może to być wczesna ciaza . Endomedrium 18mm Zlecił beta hcg i progesteron Beta 12,12 mlU Progesteron 17,80ng/ml Zalecił branie zastrzyków i luteine dopochwowo oraz kazał leżeć . Do wczoraj boally mnie piersi przy dotyku dzisiaj już nie bola . Czy to może oznaczać coś złego? Czy wynik beta hcg wskazuje na ciążę? Jutro powinnam dostać okres ale mam nadzieję że nie przyjdzie.. Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, poziom beta-HCG wskazuje na ciążę. Z tego też powodu lekarz zalecił Pani oszczędny tryb życia oraz leki mające na celu podtrzymanie ciąży.

Blada druga kreska na teście ciążowym sugeruje, że ciąża jest na bardzo wczesnym etapie. Ciężko więc stwierdzić co będzie dalej. Zanik dolegliwości ciążowych, takich jak pobolewanie piersi nie musi oznaczać niczego niepokojącego. Objawy ciążowe mogą się zmieniać z dnia na dzień.

Proszę być jednak w stałym kontakcie ze swoim ginekologiem i konsultować z nim wszelkie dolegliwości, które się pojawią. Trzymamy kciuki!

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-objawow-ciazowych-w-9-tygodniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-objawow-ciazowych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-objawow-ciazowych-w-9-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.