Czy to normalne, że jedna stopa jest cały czas zimna?

Dzien dobry. Mam 21 lat i gram w piłkę nożną. Ostatnio czyli jakieś 7 dni temu miałam wypadek podczas meczu, wyglądałam w szpitalu zrobili mi rentgen z opisu zdjęcia mogę wywnioskować że to "wyraźny obrzęk więzadła MCL , niewielka lateralizacja rzepki Obrzęk mięśnia dystalnego mięśnia obszernego przyśrodkowego oraz obrzęk i niejednorodność odcinka bliższego połowy troczka rzepkowo-udowego przyśrodkowego rzepka górna z indeksem Biderta 9,6% Wysięk / zapalenie błony maziowej: silny obrzęk Wyraźny obrzęk kości podkorowej w przednio-przyśrodkowej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej z obrzękiem Rozległe uszkodzenie wydłużenia MCL i obrzęk z niejednorodnym aspektem bliższego odcinka przyśrodkowego troczka rzepkowo-udowego, w połączeniu z wcześniejszymi ustaleniami sugerującymi to wystąpiło przejściowe boczne zwichnięcie rzepki. Podstawowa rzepka górna z nieznaczną lateralizacją rzepki. Znaczny obrzęk dystalnego brzuśca mięśnia obszernego przyśrodkowego." . Zauważyłam dzisiaj że jedna ze stop wogole nie ma temperatury tzn nie chce się zagrzać nawet pod kocem lodowata jak lód. Przypomnę że dopiero wizytę z " specjalistą mam za 4 dni " . Czy mam się czegoś obawiać czy to normalne ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonano już pewną diagnostykę stawu kolanowego. Takie postępowanie pomoże wykluczyć wstępnie poważniejsze problemy.

Jednakże przy opisanych objawach związanych z odczuwaną temperaturą warto byłoby się skonsultować z lekarzem internistą lub ortopedą. Możliwe, ze wystąpił pewien problem z wydolnością żylną. Niezbędne może okazać się wykonanie badanie dopplera naczyń żylnych i tętniczych oraz oznaczenie poziomu d – dimerów i CRP.

Odrębną przyczyną zimnej stopy mogą być choroby metaboliczne, w tym cukrzyca, niedobory witaminy B12, a także infekcje.

Zalecamy stacjonarną wizytę u lekarza, aby mógł ocenić i pomóc odnaleźć przyczynę takiej dolegliwości i wprowadzić właściwe leczenie.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/zimne-rece-i-stopy https://portal.abczdrowie.pl/masz-zimne-stopy-to-moze-swiadczyc-o-groznej-chorobie-zyl

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.