Czy to oznacza, że mogę mieć już menopauzę, bo nie zachodzę w ciążę?

Mam 44 lata I od lipca razem z mężem kochamy się bez zabezpieczeń. Miesiączkę mam prawie regularnie, nieraz się spóźnia. Czy to oznacza że mogę mieć już menopauzę, bo nie zachodzę w ciążę. Kiedyś pięć razy spróbowaliśmy i zawsze byłam zaraz w ciąży, fakt dwa razy poroniłam. Cieszymy się z tego że wreszcie nie musimy się zabezpieczać i możemy iść na całość, ale wolę się dopytać. 10 lat temu przy porodzie - cesarskie cięcie, podnieśli mi od razu macice bo była opadnięta.

Dzień dobry!

Jeśli miesiączkuje Pani regularnie, nie przeszła Pani menopauzy.
Jest naturalne, że z wiekiem płodność spada i starania o zajście w ciążę mogą być dłuższe, mniej skuteczne. Niemniej jednak ciąża nadal jest prawdopodobna przy regularnym współżyciu. Jeśli nie planujecie Państwo ciąży, należy nadal stosować antykoncepcję.
Należy skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem, aby ocenić Pani płodność i dalsze plany, potrzeby w tym zakresie.

Pozdrawiam!