Czy to plamienie jest spowodowane lekiem?

Kilka dni przed miesiączką wzięłam iladian direct plus po jednej tabletce wystąpiło plamienie. Czt to po tabletce czy może być to związane z plamieniem przed okresem

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane plamienie mogło być związane zarówno z zaaplikowaniem Iladian Direct Plus, jak i wcześniejszą menstruacją.

W pierwszym przypadku podczas umieszczania tabletki w pochwie mogło dojść do podrażnienia, co poskutkowało plamieniem. W drugim miesiączka mogła się przesunąć na skutek różnych czynników, takich jak stres, infekcje czy nadmierny wysiłek fizyczny. Ponadto plamienie przed okresem pojawia się także w przypadku niewydolności ciałka żółtego co jest związane ze zbyt niskim poziomem progesteronu.

Warto byłoby udać się do gabinetu ginekologa i wykonać podstawowe badania, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, do czego zachęcamy.

Więcej informacji na temat Iladian Direct Plus znaleźć można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/iladian-direct-plus-charakterystyka-sklad-stosowanie-przeciwwskazania-i-skutki-uboczne-opinie-cena.

Natomiast poniżej wklejamy link do odpowiedzi eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-po-leku-iladian-direct-plus.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.