Czy to różowe plamienie wskazuje na początki ciąży?

Dzień dobry, Mam pytanie, ponieważ bardzo niepokoje się od wczorajszego dnia. 12 października miałam pierwszy dzien cyklu, w trzeci dzien cyklu był stosunek przerywany( cykle mam regularne 28-29). Od wczoraj tj 14dc mam śluz zabarwiony na różowo, trochę mnie to martwi a lekarza mam dopiero za dwa tygodnie. Czy to coś poważniejszego, czy może to być plamienie implantacyjne? Chociaż to drugie nie wydaje mi się bo trochę nawet byłoby to za wcześnie a tez raczej to nie możliwe.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli chodzi o plamienie implantacyjne, to pojawia się ono najczęściej od około 6 do 12 dnia po zapłodnieniu (czyli od owulacji), co często prowadzi do pomylenia go z miesiączką. W Pani przypadku, tak jak zostało to wskazane, jest raczej za wcześnie na pojawienie się plamienia zwiastującego zapłodnienie.

Różowe plamienie może więc oznaczać owulacje i jest spowodowane spadkiem hormonu estrogenowego, który z kolei złuszcza błonę macicy, skutkując jasnoczerwonym krwawieniem.

Dla pewności zawsze może Pani wykonać test ciążowy co najmniej 10-14 dni po stosunku.

Poniżej zamieszczam link do naszego artykułu, który pomoże lepiej zrozumieć omawiane zagadnienie. Zachęcam do przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-charakterystyka-owulacja-implantacja-objaw-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.