Czy to się stało podczas tego upadku?

Witam. Jestem po upadku z wysokości. Mam taki wynik tomografii kręgosłupa: przy szczycie wyrostka stawowego górnego lewego kręgu L3 niewielkie zwapnienie(fragment kostny?) O średnicy 2.5mm. poza tym w strukturach kręgosłupa lędźwiowego złamania nie wykazano. Trzony lędźwiowe o zachowanych wysokościach. Ustawione w osi. Na poziomie L5-S1 uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego do 6mm z zatarciem granic pomiędzy uwypyklonym krążkiem a workiem oponowym (minimalny wymiar strzałkowy worka pionowego na tym poziomie 11mm) z przewezeniem obu otworów międzykręgowychch oraz możliwością przylegania do nerwów nerwowych. Drętwieją mi nogi i ręce oraz nie odczuwam parcia na mocz. Raz jak się schylilam to straciłam na kilka godzin czucie w nogach. Czy to coś poważnego? Lekarze mają różne opinie, każdy mówi że prawdopodobnie dostanę rehabilitację i stopień inwalidzki. Ile w tym prawdy? Jak to wygląda dalej? Czy to się stało podczas tego upadku? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Witam serdecznie,

Badanie TK nie wykazało złamań. Uwidoczniła natomiast chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Tłumaczyłaby ona Pani dolegliwości. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.