Czy upławy mogą oznaczać problemy z płodnością?

Witam. Jestem w wieku 18 lat i od jakiegoś czasu mam nieprzyjemne dolegliwości - upławy są coraz częstsze i żółtawozielonkawe. Mam również nieorzyjemny świąd w okolicach intymnych. Pomimo codziennej pielęgnacji, problem nie znika. Wcześniej było gorzej. Dochodziło do krwawienia z powodu podrażnienia. Obawiam się, że to może się przerodzić w coś gorszego, a boję się skonsultować z ginekologiem. Czy można samemu to zwalczyć? Czy jest to zagrożeniem dla mojej płodności?

Dzień dobry!

Są to objawy charakterystyczne dla np. infekcji. Nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla płodności, ale długotrwale nieleczone, mogą mieć także takie konsekwencje. Konieczne jest badanie ginekologiczne i prawdopodobnie podjęcie leczenia. Nie należy próbować "leczyć się" na własną rękę, ani czekać.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać i udać się jak najszybciej do specjalisty.
Pani i Pani zdrowie są ważne...

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej