Czy w takiej sytuacji jest możliwe zapłodnienie?

Witam, wczoraj z chłopakiem robiliśmy sobie dobrze, nie doszło do wtrysku lecz było wydzielina przez po prostu z podnia, on miał czyste ręce gdy mnie masował po pochowie lecz ja miałam w w tej wydzielinie całe ręce przy przytulaniu i ogl o poszwę od kołdry te ręce zostały wytarte jak,gdy skończyliśmy nie zdarzyłam umyć rąk ponieważ musiałam się szybko ubrać bo byłm już spóźniona, gdy jechałam do domu mam wrażenie że wytarłam do końca co miałam nw rękach lecz nie jestem pewna gdy przyszłam do domu to się przebrałam, ściągnąć majtki dotykałam pochwy i gdy się wycierałam (miałam dni płodne bardzo rzadki śluz) włożyłam na 2 cm może palce do pochwy a dopiero później je umyłam... Jest takas możliwość abym zaszła w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ryzyko ciąży w opisanej przez Panią sytuacji nie występuje – o ile faktycznie w preejakulacie mogą znajdować się żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki, to wytarcie wydzieliny czy jej zaschnięcie (np. na pościeli czy na skórze) wyklucza możliwość przeżycia plemników. Są one wrażliwe na czynniki takie jak temperatura i mogą funkcjonować w ściśle określonych warunkach. Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.