Czy w zaburzeniu schizotypowym mogą występować urojenia?

Witam. Zastanawiam się czy w zaburzeniu schizotypowym mogą występować urojenia np. pamięciowe, bo miałem właśnie zdiagnozowane zaburzenie schizotypowe i między innymi miałem te objawy.

Urojenia to przekonania lub poglądy, które nie mają oparcia w faktach lub rzeczywistości. Mogą to być różne rodzaje urojeń, takie jak urojenia prześladowcze (np. przekonanie, że ktoś jest śledzony lub prześladuje), urojenia wielkościowe (np. przekonanie o byciu kimś niezwykle ważnym lub potężnym), urojenia związane z ciałem (np. przekonanie, że ciało jest kontrolowane przez siły zewnętrzne) lub urojenia pamięciowe (np. przekonanie o posiadaniu wspomnień, które się nie wydarzyły lub fałszywych wspomnień).

W przypadku zaburzenia schizotypowego, urojenia mogą występować jako jeden z objawów. Ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalnym psychiatrą lub psychologiem, którzy będą mogli przeprowadzić pełną ocenę i diagnozę, oraz zaproponować odpowiednie leczenie i terapię.

Pamiętaj, że tylko profesjonalista może dokładnie ocenić Twoje objawy, zdiagnozować i zalecić odpowiednie leczenie i wsparcie. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swojego zdrowia psychicznego, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą w tej dziedzinie.