Czy warto chodzić do psychologa z niepłodnością?

Jestem kobietą, mam 26 lat i nie mogę mieć dzieci. Piszę w ten sposób nieprzypadkowo, bo czasem mam wrażenie, że ten fakt definiuje całe moje życie. Mam też trochę przykrych nieprzepracowanych sytuacji z przeszłości, które doskwierają mi w chwilach słabości. Czy warto udać się do psychologa? Czy kwalifikuję się na leczenie psychoterapeutyczne? Proszę o poradę do jakiego specjalisty się udać.

Dzień dobry,
Sądzę, że jak najbardziej w takiej sytuacji mogłaby Pani skorzystać z pomocy psychologa psychoterapeuty. Odniosłam wrażenie, że nie za bardzo orientuje się Pani jaka jest różnica między psychologiem a psychoterapeutą. Niektórzy psycholodzy są tylko psychologami, ale bardzo często dodatkowo są psychoterapeutami i wtedy wystarczy udać się do jednej osoby. Z psychoterapii może skorzystać każdy kto odczuwa taką wewnętrzną potrzebę i nie radzi sobie psychicznie z jakimiś problemami, przeżyciami itp. Klientami terapeutów są nie tylko osoby z objawami zaburzeń psychicznych. Mam nadzieję, że kontakt ze specjalistą przyniesie Pani ulgę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Dzień dobry. Na pewno warto!!! Zazwyczaj psychoterapeuci mają jednocześnie wykształcenie psychologiczne więc to oni na podstawie swojej diagnozy opiniują, czy ktoś powinien podjąć psychoterapię, czy tylko pozostać na spotkaniach konsultacyjnych psychologicznych. Warto więc na początku przeglądnąć wykształcenie terapeuty, zanim się do niego trafi. Nie mniej uważam, ze odczuwane cierpienie psychiczne, spowodowane zaszłymi lub obecnymi zdarzeniami zawsze warto przepracować. Niestety zazwyczaj pomimo lat, które minęły od trudnego doświadczenia nadal wpływa ono na nasze życie, choć często (a nawet zazwyczaj) jest to proces przez nas nieuświadamiany. Polecam wiec poszukanie wsparcia.

pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/