Czy woda utleniona może szkodzić oczom?

czy zapryskanie oczu woda utleniona 3% moze spowodowac trwale uszkodzenie narzadu wzroku w jakikolwiek sposob ? omylkowo zapryskalam oczy kilka dni temu, nie przeplukalam ich, nastepnie udalam sie spac. Rano byly czerwone, utrzymujaca sie suchosc pod powieka, zdaje sie ze gorsze widzenie. Czy taki roztwor ( woda utleniona to perhydrol jednak- on jest utleniajacy i zracy) moze uszkodzic mi oczy, tym bardzoej ze nie przeplukalam ich obficie woda przed pojsciem spac, czy tylko jest tymczasowy dyskomfort, z ktorym organizm sobie poradzi ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie powinno to spowodować trwałych defektów w widzeniu. Radziłbym jednak konsultację okulistyczną.