Czy wynik krzywej cukrowej wymaga pilnej wizyty u diabetologa?

Witam robiłam badanie krwi krzywa cukrowa. Wynik pierwszy 101 po glukozie i 2 godzinach miala m 64 czy to coś poważnego czy mam pilnie iść do diabetologia. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
podała Pani niepełny wynik badania, ale (przy założeniu że są podane w mg/dl i norma dla pierwszego wyniku jest do 100) wskazują lekko zawyżony poziom glikemii na czczo. Czy przed badaniem była Pani na czczo 8 godzin?
Jeśli nie jest Pani w ciąży, to nie wymaga Pani skierowania do diabetologa.
Ogólnie- nieprawidłowa glikemia na czczo, prawidłowa tolerancja glukozy, co może wskazywać na stan przedcukrzycowy.
Proponuję: jeśli ma Pani nadwagę- normalizację masy ciała aktywnością fizyczną i dietą
Pozdrawiam!