Czy wyniki krzywej cukrowej i insulinowej są prawidłowe?

Dzień dobry Mam 25 lat i jestem otyła. Od miesiąca jestem na diecie ulozonej przez dietetyka a schudłam tylko 1kg. Wczoraj wykonalam krzywą cukrową i insulinową. Moje wyniki to glukoza na czczo 106,4 a insulina 28.4 po 2h i 75g glukozy wyniki to glukoza 109.2 a insulina 161.3. Byłam dziś z wynikami u lekarza rodzinnego i powiedział, że wyniki są dobre i nie trzeba nic z tym robić. Czy rzeczywiście wynik insuliny jest dobry? Co powinnam dalej zrobić? Pozdrawiam

Po pierwsze wynik glukozy na czczo świadczy o nieprawidłowej glikemii na czczo.
Dodatkowo na podstawie przedstawionych wyników możemy stwierdzić insulinooponość.
Sugerowałabym wizytę u diabetologa, a także u dietetyka (zapraszam na konsultacje - np. drogą online).
Niezbędna będzie redukcja masy ciała i przestrzeganie prawidłowego modelu żywienia.

Pozdrawiam
Dietetyk, mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Dzień dobry,
Pani wyniki zgodnie z zaleceniami PTD na 2017 rok wskazują na nieprawidłową glikemię na czczo. Nie jest to jednak cukrzyca.
Wyliczając u Pani wskaźnik HOMA-IR, czyli wskaźnik do diagnostyki insulinooporności, otrzymujemy wynik powyżej 7, co oznacza silną insulinooporność

Bardzo proszę umówić się na wizytę u diabetologa, który zaplanuje dalsze postępowanie. Najczęściej przy silnej insulinooporności wprowadza się metforminę, która zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę. Jest tania, bezpieczna w stosowaniu i znacząco pomaga w redukcji masy ciała. :)

Straszna szkoda, że dietetyk nie zlecił tych badań przed ułożeniem diety, ponieważ jest ona znacznie bardziej wymagająca, niż mogłoby się to wydawać i stąd efekty nie są tak dobre, jak prawdopodobnie zakładane.

Pozdrawiam serdecznie,
Marek Aleksander Przondo,
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://Facebook.com/dietetycznyguru/