Czy wypicie soku z grejpfruta i herbaty z dziurawca obniżyło skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, 20 grudnia zdążyłam 10 tabletke antykoncepcjną lecz 2godziny przed przyjęciem spozywalam sok z grejpfruta a wcześniej herbatę z dziurawca, słyszałam że to obniża antykoncepcje, w ten sam dzień odbyłam stosunek z mężem i doszło do wytrysku we mnie, czy jest ryzyko ciazy? Dziękuję

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

ani sok z grejpfruta ani herbata z dziurawca nie zmniejszają skuteczności antykoncepcji hormonalnej jednak ryzyko jest zawsze. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę wykonać test ciążowy 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.