Czy wysoka temperatura może uszkodzić tabletki antykoncepcyjne?

Stosuję tabletki antykoncepcyjne VIBIN. Blister przechowuje w specjalnym zamszowym etui ktore zostalo dolaczone do opakowania. Wszystko to jest w szczelnie zamknietej kieszeni w torebce. Nie sa bezposrednio narazone na promienie sloneczne. Czy temperatura wewnatrz torebki podczas upalow moze uszkodzic tabletki?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno to wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych, jeśli temperatura nie przekracza 30 st.C.