Czy wystąpienie 3 kolejnych miesiączek z rzędu wyklucza ciążę?

Jestem kobietą i mam prawie 18 lat. Nurtuje mnie od pewnego czasu pewna rzecz, mianowicie czy mogę być w ciąży... Uprawiałam seks z chłopakiem na 3 dni przed okresem (czyli wypadałyby dni niepłodne), zabezpieczyliśmy się prezerwatywą i raczej nic z niej nie przedostało się na zewnątrz, gdyż zaraz po wytrysku mój chłopak ją zdjął i więcej nie doszło do współżycia. Następny okres dostałam po 24 dniach (przeważnie mam co 27 dni) i trwał on 4-5 dni, ale wydaje mi się, że taka zmiana w przesunięciu mogła wynikać ze stresu jaki miałam przez tamten czas. Teraz dostałam już 3 okres, normalnie po 27 dniach i trwał także 4-5dni. Nie zauważyłam u siebie żadnych niepokojących przyczyn poza podwyższoną temperaturą, którą mam tylko w ciągu dnia (ok. 37,3), ponieważ z rana do godziny 8 mam normalną (36,6-36,8) i wieczorem ok. 22.00 też jest taka normalna. Czy mogłam zajść jakimś cudem w ciąże? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Wystąpienie 3 kolejnych miesiączek z rzędu praktycznie wyklucza ciążę. Nawet jeśli doszłoby do zapłodnienia, to krwawienia z dróg rodnych - pierwsze - oznaczałoby poronienie, a kolejne to już najprawdopodobniej krwawienia miesięczne.

Na podstawie przedstawionych informacji wnioskować można, że do zapłodnienia nie doszło i wszystkie 3 kolejne krwawienia są menstruacyjnymi. Do przesunięcia pierwszego z nich jak najbardziej mogło dojść pod wpływem stresu.

Pozdrawiam