Czy z dzieckiem w 12. tc jest wszystko w porządku?

Witam,bardzo się martwię o mojego dlugowyczekiwanego dzidziusia mialam robione usg genetyczne w 12tc. Martwię się bo lekarz wysłał mnie na pilną konsultację do ośrodka referencyjnego III stopnia z uwagi na nieprawidłową wartość NT (2,4mm) dla CRL48,6mm oraz ryzyko skorygowane dla T21 1:96 co to znaczy bardzo się martwię i boję nie mogę spać ze strach ze coś się stanie...

Lek. Michał Lenard

Obecne wyniki badań wskazują na ok. 1% ryzyko wystąpienia u dziecka zespołu Downa, dlatego konieczna będzie dalsza diagnostyka.