Czy za wcześnie wykonałam badanie?

Dzień dobry, ostatnią miesiączkę miałam 24 maja 2019, miesiączki mam regularnie co 23 dni, wspolzylam z mężem 8czerwca, w termin miesiączki tj. 15czerwca nie wystąpiło krwawienie, 17czerwca dostałam plamien brązowych, zrobiłam 17czerwca beta hcg i wynik był <2,0 czy za wcześnie wykonałam badanie? Kiedy powinnam zrobić drugi raz. Martwię się.

Aby potwierdzić ciąże na podstawie beta-HCG we krwi należy sprawdzić jego poziom w terminie spodziewanej miesiączki, czyli badanie wykonała Pani w dobrym terminie, jednak nie była Pani w ciąży. Owulacja (czyli czas w którym należy starać się o dziecko) występuje w okolicy połowy cyklu. Pomocne są w tym tzw. kalkulatory dni płodnych dostępne w internecie. Wg zastosowanego przeze mnie Pani owulacja miała miejsce 2 czerwca, czyli największa szansa zajścia w ciąże istniała 1 i 2 czerwca. Pozdrawiam.