Czy zaburzenia rytmu serca przy stwierdzonej nerwicy są powodem do niepokoju?

Witam serdecznie mam 30 lat mam nerwicę lękową chodziłam przez rok na terapię grupową a przez pół roku leczyłam się również farmakologicznie. Po tym czasie stwierdziłam fakt że jest z moją głową lepiej dużo lepiej i odrzuciłam samoistnie te obie formy leczenia zaczełam bo bardzo chcialam zyc normalnie jak każdy. Od jakiegoś czasu z może będzie to rok mam dziwne jak by to nazwać podknięcia serca sekundowe bylam u lekarza rodzinnego opisalam stan stwierdził ze to nie groźne a nerwicowe. Czy mam się martwić?? Proszę o odpowieć.

Jeśli lekarz wykluczył inne podłoże, a ma Pani tendencję do reagowania poprzez objawy nerwicowe (częstym objawem są odczuwane zaburzenia rytmu serca), warto wrócić na psychoterapię i przyjrzeć się głębszym przyczynom objawów. Okresowe powroty na psychoterapię nie są czymś nietypowym, ani nie świadczą o porażce. W takiej sytuacji często nawet krótkoterminowa terapia może przynieść znacząca ulgę i poprawę.