Co oznaczają zaburzenia rytmu serca i nerwica?

Witam, mam stwierdziną nerwicę lękow,jednak z dnia na dzień jest lepiej i objawy ustępują. Nie miałam wczesniej objawowów związanych z sercem.Od 3 dni serce wieczorami zaczyna wariować.Puls sięga do 120/130, trwa koło 40 minut, mam 19 lat. Byłam 3 lata temu u kardiologa stwierdził, że z sercem wszystko okej, jedynie puls troszeczkę podwyższony, miałam robione 2 razy w ciagu dwóch miesięcy EKG tez nie wykazało nic złego oprócz tachykardii spowodowanej nerwicą. Nie wiem co myslec.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Kardiologia interwencyjna

Witam,

Zaburzenia lękowe objawiają się przyspieszonym pulsem (tachykardią) i podwyższonym ciśnieniem krwi, uciskiem w klatce piersiowej, problemami gastrycznymi, wskutek pobudzenia układu współczulnego (nadnercza produkują katecholaminy - adrenalinę i noradrenalinę), w stanach zagrożenia, np., strach, gniew, organizm mobilizuje się do działania., może występować napięcie mięśniowe, ból w okolicy karku i pleców. Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy 3 czynniki lęku:
(1) Poznawczy (myśli, wyobrażenia).
(2) Fizjologiczny (doznania w ciele).
(3) Behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te aspekty wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania,
Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty