Zaburzenia rytmu serca - co jest przyczyną?

Dzień dobry od kilku dni mam takie objawy zaburzenia rytmu serca czasami w ciagu dnia odczuwam jakby serce niemiarodajnie równo pracowalo - zdarzaja sie takie szarpnięcia , czuje ucisk w klatce piersiowej takie jakby gniecenie , kulke w gardle - musze czesto przy tym odkaszlnąć. Choruje na Hashimoto -niedocynnosc tarczycy usg ok , wynik tsh 1,33 przy dawce euthyrox 100 Mam astme biore wziewy budesonid 200mg , nadcisnienie tetnicze miałam leki valsacor i isoptin sr 120 mg na wczesniej zdiagnowana arytmie której za bardzo nawet nie czułam. Lek na tarczyce euthyrox 100 biore tak wysoką dawke od ok 2 mscy . Dotąd wykonałam badania takie jak : morfologia , ob , magnez w krwi, ekg , echo serca wszystkie badania mam w normie bez zmian jakichkolwiek . Nie wiem co jeszcze moge wykonac ? skad wzieło sie te zaburzenie rytmu serca ? czy to moze byc nerwica sercowa? Z gory dziękuje wszystkim lekarzom za odpowiedzi. pozdrawiam serdecznie Ania

Witam Panią,
Czasami zaburzenia rytmu serca mogą pojawiać się
przy chorobie Hashimoto, ale Pani objawy raczej
wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych
przez Panią zaburzeń.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
uczucie uciskającej guli w gardle bóle głowy i wiele innych
dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Żeby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl