Czy zajdę w ciążę przy lekach Spironal oraz Metformine 500?

Witam Stwierdzono u mnie PCO. Od dwóch miesięcy biorę Spironal oraz Metformine 500. Dawka raz dziennie. Przed braniem leków miałam bóle podbrzusza związane z torbielami, które widoczne były na usg dopochwowym.Mam też trądzik, który podobno jest tego objawem jak się okazuje. Staram się o dziecko. Od momentu brania leków mam krótkie cykle trwające 18dni lub 23 dni. Miesiączki trwają tylko 3 dni. Przed zażywaniem leków miałam systematycznie co 28 dni. Czy to przez leki A co z ciąża czy mogę zajść

Lek. Tomasz Budlewski

Odnośnie samej ciąży konieczne jest modyfikacja leczenia. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa