Czy zapalenie spojówek może być spowodowane alergią?

Witam! Mam 7-miesięczne dziecko, a moi rodzice mają psa. Mały ma zapalenie spojówek i nie wiem czy to czasem właśnie nie alergia na psią sierść. Zauważyłam, że moje dziecko tylko kicha i zastanawiam się czy udać się z tym do pediatry po skierowanie na testy. Napomnę, że wizyta u okulisty była. Proszę o rade. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zapalenie spojówek to najczęstsza choroba okulistyczna. W jej przebiegu dochodzi do zaczerwienienia i obrzęku oka.

Zapalenie spojówek wcale nie musi świadczyć o alergii. Może pojawiać się w przebiegu infekcji (bakteryjnej, wirusowej a nawet grzybiczej).
Do przyczyn nieinfekcyjnych należy rzeczywiście alergia, czy zapalenie spojówek odczynowe (na przykład w wyniku działania pyłów, światła, wysokiej temperatury, wody morskiej, wody chlorowanej).

Jeżeli infekcje będą nawracać na pewno konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki. A na razie proszę spokojnie stosować przepisane leczenie.

Pozdrawiam