Czy zastosowanie Escapelle w czasie owulacji nie dopuści do ciąży?

Dzień dobry. Wczoraj około 20 minut po wytrysku po stosunku oralnym mój partner włożył członek do pochwy na kilka minut. Nie doszło do wytrysku w pochwie. Po około 3 godzinach od sytuacji zażyłam tabletkę Escapelle, jednak podejrzewam, że mógł to być dzień owulacji, przez co podobno może obniżyć się bardzo skuteczność leku. Czy w dzień owulacji zażycie leku Escapelle po 3 h od stosunku zapobiegnie ciąży i z jaką skutecznością ? Czy opisana powyżej sytuacja daje duże ryzyko ciąży ?
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Po ejakulacji partner powinien wziąć prysznic oraz założyć prezerwatywę,ponieważ żywe plemniki mogły się znajdować w penisie. Takie praktyki seksualne mogą przyczynić się do zapłodnienia.

Ale zażyła Pani lek Escapelle.

Escapelle działa na endometrium. Ten lek jest skuteczny zarówno przed wystąpieniem owulacji, jak i po uwolnieniu komórki jajowej. W okresie przedowulacyjnym działanie tabletki spowoduje zahamowaniu owulacji lub jej opóźnienie.

Jeśli po zażyciu leku nie wystąpiły wymioty ( do 3 godzin) to skuteczność leku jest zachowana. Warto wiedzieć,że nie powinno się przyjmować dużych ilości pokarmów, czy też pokarmów, które mogłyby przyczynić się do wystąpienia nudności i wymiotów lub,które zaburzają wchłanianie leku.

Artykuł odnośnie leku:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle%3famp=1

Odpowiedzi innych ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-wyniku-tego-stosunku-z-mezem-moglam-zajsc-w-ciaze

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska