Czy zmiana skórna na piersi może wskazywać na nowotwór?

Witam. Od dłuższego czasu nad brodawka na piersi mam taka ciemniejsza, szorstka, sucha skore. Nie jest to duże (ok 5X4cm) może mniejsze. Pewnego razu w czasie kąpieli mocniej tarłam to miejsce i zaczęła lecieć krew. Dopiero po tym zrobiła się taka zmiana na skórze. Jak próbuje zeskrobać ta „skarlete suchej, szorstkiej skory” tez leci krew, ale wiadomo skóra na piersiach jest delikatna wiec nie wiele jej trzeba. Poza tym nic się z tym nie dzieje. Mam to bardzo długo, nie powiększa się, ale tez nie znika. Czy to może być rak ? Dodam ze nie wyglada to jak skórka pomarańczy (jeśli wyglądać to ma faktycznie podobnie do skórki pomarańczy) a do czegoś w podobie liszaja... proszę o poradę. Dodam ze leczę się na niedoczynnosc tarczycy i biorę bromergon na prolaktyne.

Lek. Michał Lenard

Z Pani opisu nie wynika, aby zmiana miała charakter nowotworowy. Powinien ją jednak ocenić dermatolog, który po zbadaniu i ew. zleceniu dodatkowych badań będzie mógł zaproponować leczenie. Pozdrawiam!