Czy związek z alkoholikiem ma jakikolwiek sens?

Mam 34 lata. Od dwóch lat jestem z mężczyzna który jest alkoholikiem. Poznałam go przez przypadek. Na początku nie wiedziałam ze ma taki problem do momentu pierwszego upicia się. Jest to o tyle ciężkie ze potrafi pic przez miesiąc codziennie każdego dnia. Ucina się od wszystkich. Odsuwa mnie od siebie . Wyłącza telefon. Wielokrotnie zamartwiam się czy jeszcze żyje. Bo przecież po takiej ilości alkoholu można się zapic . Jak już kończy taki cuk alkoholowy to potrafi nie pic przez rok i wszystko jest w porządku do kolejnego razu. Kiedy nie pije jest idealnym mężczyzna kiedy zas znowu zaczyna pic zapomina o całym świecie również o mnie. Kiedy go poznałam to byłam przekonaNa ze to ta wlasnie moja druga połówka . Teraz wiem ze powinnam o nim zapomnieć ponieważ nie tak wyobrażam sobie życie z nim. Wiem jaka uzyskam odpowiedz na swoją wypowiedz ale to wszystko jest trudniejsze niż myslalam

Szanowna Pani,

życie z człowiekiem uzależnionym, chorym wygląda tak - jak Pani opisuje, życie w ciągłym strachu, napięciu. Wskazane jest leczenie kompleksowe, w Poradni Leczenia Uzależnień, grupy i miting AA, trzeba mieć wgląd w chorobę alkoholową, są też programy dla osób współuzależnionych czyli rodzin, w takim przypadku chory jest cały system - który często podtrzymuje problem. Leczenie, Pani życie, Pani decyduje w jakie relacje wchodzi i jakie konsekwencje mogą być, wskazane jest dla panie wsparcie psychologiczne, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś