MMPI - co to za test?

Witam serdecznie, chciałabym zadać kilka pytań dotyczących badania/testu MMPI. Byłam ostatnio u psychologa, mam pewne problemy ze swoim zachowaniem, czasami jestem za bardzo agresywna w stosunku do innych, chociaż generalnie uważam się za osobę nieśmiałą. Pani psycholog była bardzo miła, rozmawiałyśmy dużo, opowiedziałam jej o swojej historii i tak dalej. Na jednym z kolejnych spotkań wykonywałam właśnie test MMPI. Niestety, pani psycholog powiedziała, że wyniki badania poznam dopiero na kolejnym spotkaniu, a muszę na nie czekać aż dwa tygodnie, bo w przyszłym tygodniu nie będę mogła udać się na spotkanie. Czy mogłabym uzyskać informację co mierzy test MMPI i w jakim celu się go wykonuje? Boję się, że MMPI zdiagnozuje u mnie jakieś nieprawidłowości albo coś takiego, sama nie wiem co o tym myśleć. Mogę uzyskać jakieś informacje w tej sprawie? Z góry dziekuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

MMPI (ang. Minnesota Multiphasic Personality Inventory) jest jednym z najczęściej stosowanych testów mierzących cechy osobowości, czyli nasze modele reagowania w określonych sytuacjach.

Jest on źródłem wielu cennych informacji mogącym pozwolić na przewidzenie możliwości wystąpienia konkretnych zaburzeń psychicznych. Niejednokrotnie, w sytuacjach wątpliwości diagnostycznych, jest źródłem wiedzy pozwalającym na zaproponowanie najadekwatniejszych metod rozpoznania problemu.

Pozdrawiam serdecznie