Czym jest guzek w uchu?

Kobieta 23 lata Od okolo dwoch lat mam w uchu maly twardy guzek od jakichs dwoch tygodni zaczol mnie coraz bardziej bolec po posmarowaniu jodem na drugi dzien wyszla z tego ropa czy to cos powarznego

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej jest to zmiana zapalna w obrębie ucha zewnętrznego, np. czyrak. Jeśli doszło do ewakuacji ropy, ból powinien się zmniejszyć. Jeśli objawy się nasilą, najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który będzie mógł obejrzeć guzek.