Czym jest przetrwały moczownik?

Witam serdecznie. Mam kilka pytań odnośnie przetrwalego moczownika. Od prawie roku z pempka wydobywa się ropa i nieprzyjemny zapach. Stwierdzono u mnie przetrwaly moczownik co to tak dokładnie jest i dlaczego pojawiła mi się taka przyczyna. Lekarz powiedział że powinnam iść na zabiek a nie leczyć antybiotykami bo to i tak niby nie pomoże tylko będzie to nawracalo. Czy jaki zabiek jest poważny ile czasu tak mniej więcej trwa i czy konieczny jest szpital i jeśli tak to średni czas tam pobytu. Dziękuję z góry za udzielenie odpowiedzi.

Przewód omoczniowy jest strukturą, która we wczesnym okresie rozwoju płodu stanowi połączenie pomiędzy szczytem pęcherza a pępkiem. W czasie rozwoju płodu pęcherz moczowy zstępuje w kierunku miednicy płodu przez co przewód omoczniowy zamienia się w wąski kanała nazywany moczownikiem. Moczownik stanowi połączenie pomiędzy szczytem pęcherza moczowego a pępkiem. Wraz z rozwojem płodu moczownik zarasta tkanką łączną tworząc więzadło pępkowe pośrodkowe.
Leczenie przetrwałego moczownika jest operacyjne. Operacja może być przeprowadzona w sposób klasyczny lub laparoskopowy.