Czym mogą być spowodowane długotrwałe plamienia?

Dzień dobry, mam pytanie do lekarza ginekologa. W styczniu tego roku miałam przeprowadzony "zabieg" na nadżerce pewnym płynem. Nazwy niestety nie pamiętam, niemniej jednak nadżerka była zby duża i owa terapia nie pomogła, została jedynie grurdowata blizna. Tuż po tym zabiegu zauważylam plamienia ok 17-18 dnia 28dniowego cyklu. Moją ówczesna pani ginekolog doradziła zmianę tabletek (stosowałam Sidretellę od ponad 3 lat i plamienia występowały jedynie sporadycznie, np po stosunku. Dodam również że podczas pobierania wymazu do zwykłej cytologii niestety krwawienie również miało miejsce). Nowe tabletki to Madinette które zażywam od lutego-marca. W międzyczasie wykonałam USG u innego ginekologa, wszystko w normie, otrzymałam probiotyki dopochwowe, czekam na wyniki płynnej cytologii. Plamienia nie ustąpiły, wręcz się nasiliły i w samym październiku zaczęły się już 7go i trwają po dziś dzień, przy czym również odczuwam ból jak przy miesiączce (kończę 3 z rzędu opakowanie tabletek z zalecenia ginekologa by "wszystko uregulować"). Moje pytanie brzmi: czy to możliwe że plamienia spowodowane są tabletkami i czy mogą się one nie przyjąć przez tak długi okres czasu? Na dniach powinnam wykupić receptę i kolejne opakowanie zażyć po tygodniu przerwy, w przyszły piątek. Czy jest to dobry pomysł? Tabletki nie powinny zostać zmienione? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź, Michalina

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego ciężko określić konkretna odpowiedz . Sadze Że warto jest wykonać badania hormonalne