Czym może być guzek na jajniku?

Witam byłam dzisiaj u lekarza ponieważ nie miałam okresu (63 dzień cyklu). Lekarz stwierdził, że okres 'zaraz' dostanę i faktycznie wieczorem go dostałam. Jednak podczas usg zauważył on coś na jajniku. Zlecił nie wiem czemu badanie krwi beta hcg. Miałam je zrobić tego samego dnia ale popołudniu już laboratorium nie pobierało krwi. I teraz ze względu na okres nie wiem czy na następny dzień robić to badanie, a za tydzień powtórzyć. Czy tylko za tydzień je zrobić, a może zrezygnować. Kontrolę mam za dwa tygodnie.

Lek. Paweł Szadkowski

Okres nie ma wpływu na poziom betaHCG. Badanie wykonuje się z krwi. Badanie należy wykonać, nie rezygnować, a z wynikiem udać się na wizytę kontrolną.