Czym spowodowane są różnice w wadze?

Moja koleżanka waży tyle samo co ja, a jest o połowę chudsza. Mniejsze biodra, uda, brzuch. Czym to jest spowodowane? Nie ma różnicy na wadze, a napewdę jestem jak dwa razy ona

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
To zupełnie normalne, wszystko zależy od składu ciała, Pani koleżanka ma po prostu więcej tkanki mięśniowej, a mniej tkanki tłuszczowej, tłuszcz wygląda objętościowo na większy, mięśnie są bardziej zbite, przez co koleżanka wygląda szczuplej. Wszystko zależy od budowy i składu ciała, dlatego nigdy nie nalezy sugerować się sama masa ciała, a najlepiej obwodami. Ponadto może to być tylko Pani odczucie, a po dokonaniu pomiarów np. talii, bioder, uda, ramienia, okazałoby się, że mają Panie podobne wymiary.

pozdrawiam.