Spadek masy ciała a utrata wody z organizmu

w ostatnich miesiącach schudłam,chociaż waga się nie zmienia...ubrania są luźne, czy może być to spowodowana utrata wody z organizmu??

Witam serdecznie.
Stała masa ciała przy jednoczesnym zauważalnym spadku obwodów m.in. bioder i talii może wiązać się ze spadkiem tkanki tłuszczowej i wzrostem masy mięśniowej (dzieje się tak gdy np.zostanie zwiększona aktywność fizyczna, regularnie uprawia się sporty). Utrata wody wpływa raczej na ubytek kilogramów widoczny na wadze.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, jeżeli doszło do utraty wody to również zmniejszyłaby się waga. Jeżeli zmniejszyły się obwody ciała może to wynikać np. ze zwiększonej aktywności fizycznej i zwiększenia masy mięśniowej w stosunku do tłuszczowej.