Dlaczego wyglądam lepiej po przytyciu niż przed odchudzaniem?

Witam, Jakiś czas temu schudłam 10 kg, nie ukrywam że w bardzo niezdrowy sposób. Jak się można domyślić szybko przytyłam i to z nawiązką. Rzecz w tym, że wydaje mi się że przytyłam jakby w inny sposób. Ważę więcej niż przed odchudzaniem ale wyglądam lepiej. Co jest tego powodem? Czy jest to w ogóle możliwe?

Restrykcyjne diety prowadzą do ubytku nie tylko tkanki tłuszczowej, ale również mięśniowej. Inny wariant, to ubytek masy mięśniowej i przyrost tkanki tłuszczowej. Masa ciała jest wówczas w normie, lecz sylwetka nieciekawa.W Pani przypadku "przytycie" spowodowało z dużym prawdopodobieństwem przyrost masy mięśniowej w większym stopniu niż tkanki tłuszczowej. Istnieje też opcja, że nastąpił wyłącznie przyrost tkanki mięśniowej połączony z ubytkiem tkanki tłuszczowej. Podczas odchudzania lub zwiększania masy ciała warto stosować dietę prawidłowo zrównoważoną pod względem kalorii, a efekty kontrolować na analizatorze składu ciała. Podczas terapii żywieniowej dieta powinna być modyfikowana w zależności od potrzeb kalorycznych i pokarmowych. Więcej nt http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-skladu-ciala/ http://zdrowadieta.szczecin.pl/jawon-medical-ioi-353/