Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego wyglądam lepiej po przytyciu niż przed odchudzaniem?

Witam, Jakiś czas temu schudłam 10 kg, nie ukrywam że w bardzo niezdrowy sposób. Jak się można domyślić szybko przytyłam i to z nawiązką. Rzecz w tym, że wydaje mi się że przytyłam jakby w inny sposób. Ważę więcej niż przed odchudzaniem ale wyglądam lepiej. Co jest tego powodem? Czy jest to w ogóle możliwe?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
67 poziom zaufania

Restrykcyjne diety prowadzą do ubytku nie tylko tkanki tłuszczowej, ale również mięśniowej. Inny wariant, to ubytek masy mięśniowej i przyrost tkanki tłuszczowej. Masa ciała jest wówczas w normie, lecz sylwetka nieciekawa.W Pani przypadku "przytycie" spowodowało z dużym prawdopodobieństwem przyrost masy mięśniowej w większym stopniu niż tkanki tłuszczowej. Istnieje też opcja, że nastąpił wyłącznie przyrost tkanki mięśniowej połączony z ubytkiem tkanki tłuszczowej. Podczas odchudzania lub zwiększania masy ciała warto stosować dietę prawidłowo zrównoważoną pod względem kalorii, a efekty kontrolować na analizatorze składu ciała. Podczas terapii żywieniowej dieta powinna być modyfikowana w zależności od potrzeb kalorycznych i pokarmowych. Więcej nt http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-skladu-ciala/ http://zdrowadieta.szczecin.pl/jawon-medical-ioi-353/

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety