Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego wyglądam lepiej po przytyciu niż przed odchudzaniem?

Witam, Jakiś czas temu schudłam 10 kg, nie ukrywam że w bardzo niezdrowy sposób. Jak się można domyślić szybko przytyłam i to z nawiązką. Rzecz w tym, że wydaje mi się że przytyłam jakby w inny sposób. Ważę więcej niż przed odchudzaniem ale wyglądam lepiej. Co jest tego powodem? Czy jest to w ogóle możliwe?
KOBIETA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
76 poziom zaufania

Restrykcyjne diety prowadzą do ubytku nie tylko tkanki tłuszczowej, ale również mięśniowej. Inny wariant, to ubytek masy mięśniowej i przyrost tkanki tłuszczowej. Masa ciała jest wówczas w normie, lecz sylwetka nieciekawa.W Pani przypadku "przytycie" spowodowało z dużym prawdopodobieństwem przyrost masy mięśniowej w większym stopniu niż tkanki tłuszczowej. Istnieje też opcja, że nastąpił wyłącznie przyrost tkanki mięśniowej połączony z ubytkiem tkanki tłuszczowej. Podczas odchudzania lub zwiększania masy ciała warto stosować dietę prawidłowo zrównoważoną pod względem kalorii, a efekty kontrolować na analizatorze składu ciała. Podczas terapii żywieniowej dieta powinna być modyfikowana w zależności od potrzeb kalorycznych i pokarmowych. Więcej nt http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-skladu-ciala/ http://zdrowadieta.szczecin.pl/jawon-medical-ioi-353/

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety