Czynne uprawianie sportu a badania diagnostyczne

Po długiej przerwie (około 7 lat) zamierzam wrócic do czynnego uprawiania sportu (bieganie, kolarstwo) o jakie badania powiniennem prosić/jakie powinien zlecić lekarz domowy podczas wizyty, na co zwrócić uwagę?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu lekarz określi konieczność wykonania badań. A czy leczy się Pan z jakiegoś powodu? sądzę, że wystarczy wykonać badanie pod postacią morfologi krwi obwodowej, mocznik, kreatynina, jonogram, badanie ogólne moczu, zapis ekg. Ewentualnie coś więcej po badaniu.