Depresja i nerwica lękowa z agorafobią a złe samopoczucie przy lekoterapii

Witam Choruję na depresję i nerwicę lękową z agorafobią. Pierwszy raz psychiatra przepisał mi leki z grupy SSRI, ale bardzo źle je tolerowałam. Zmieniłam psychiatrę, ten zmienił leki na: propranolol 1/4 tabletki, orizon 1/4 tabletki i sympramol 3x dziennie. Zastanawia mnie, czy nie za dużo tych leków i czy dla mnie, niskociśnieniowca jest to dobre połączenie leków?. Mam straszne ''skakania'' i nierówne bicie serca, lekarz mówił, że te leki powinny na to pomóc.

Dzień dobry!

Wszelkie wątpliwości warto przedstawiać na bieżąco swojemu psychiatrze, a w razie potrzeby skonsultować się z trzecim lekarzem.
Z pewnością leczenie farmakologiczne należy łączyć z psychoterapią, która może Pani uporządkować swoje myśli, lepiej radzić sobie z lękami i obniżeniem nastroju.

Pozdrawiam!

Witam, jeśli ma Pani nerwicę i agorafobię to warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, ponieważ takie zaburzenia zazwyczaj mają swoje źródło w rodzaju relacji jaka łączy nas z jakąś ważną osobą, a objawy pełnią ważną funkcję. Samo usuwanie objawów niczego nie rozwiązuje, ponieważ przyczyna problemu pozostaje. Proszę się na przykład zastanowić, co by się zmieniło dla osób/osoby z którą Pani mieszka, gdyby nie miała Pani tych zaburzeń? I czego Pani się tak naprawde boi? Pozdrawiam, Katarzyna Kapral