Depresja i nerwica oraz zbyt duża waga po ciąży

Witam mam 27 lat i 168 cm.wzrostu waze ok.76 kg, mam problem bo zawsze wazylam od 55 do 60 kg.po ciazy sie roztylam i nie moge sobie poradzic teraz dodam ze mialam problemy podczas porodu co skoncskończyło się depresja i nerwica jak mam sobie poradzic z nad programowymi kilogramami. Proisze o pomoc ..Marta

Witam. Myślę że nadmiar kilogramów można zrzucić poprzez ćwiczenia odpowiednią dietę i oczywiscie wytrwałość w postanowieniu. Jeśli nie wie pani jak powinna wygladac dieta to poszukac rady u dietetyka. Natomiast w przypadku "depresji czy nerwicy " ktora może zaklucac prawidlowy proces odchudzania warto poszukac psychoterapeute i popracowac nad tym w terapii. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci jak i sukcesów w rzucaniu kilogramów jak i w funkcjonowaniu na codzien bez objawów. Pozdrawiam

Pani Marto,

depresja i nerwica wymagają leczenia terapeutycznego a nierzadko także farmakologicznego.
Leki mogą spowalniać metabolizm a przekonania dotyczące siebie i swojej wagi utrudniać wdrażanie diety i ćwiczeń fizycznych.

Warto wówczas połączyć leczenie farmakologiczne ze wsparciem terapeuty oraz dietetyka.

Prosze pamiętać także, że waga po ciąży spada stopniowo. Nie napisała Pani jak dawno był poród. Jeśli to kwestia 2-3 miesięcy, wówczas Pani waga może jeszcze samoczynnie spaść.
Warto też mieć na uwadze dietę a karmienie piersią, jeżeli Pani karmi.

W razie pytań dotyczących zrzucania wagi przy obniżonym nastroju i nerwicy służymy pomocą: www.ctzo.org (Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania).

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak