Derealizacja i śnieg optyczny od trzech miesięcy

Witam Mam 19 lat i od 3 miesięcy zmagam się z derealizacją i śniegiem optycznym. Zrobiłem wszytkie badanie łącznie z tomografiem, który nie wykrył żadnych chorób. Chodzę do psychologa ale nie przynosi mi to efektów błagam o pomoc boje się że zwarjuję. Jak się tego pozbyć?. Ile może trwać? Kiedy mi to przejdzie? Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Najlepiej jak porozmawia Pan o swoich wątpliwościach, pytaniach, niezadowoleniu z leczenia z własnym psychologiem, który zna Pana osobiście i Pana historię leczenia.

Na pewno rozmowa z psychologiem prowadzącym w tym wypadku jest konieczna - proszę opowiedzieć o swoich wątpliwościach i pytaniach właśnie jemu. Niestety określenie czasu trwania zaburzenia jest tylko i wyłącznie w jego kompetencji, gdyż on zna Panią osobiście, wie na jakim etapie terapii jesteście, widzi czy i jakie są postępy. Niestety nie można określić konkretnych "widełek" czasowych trwania jakiegoś zaburzenia, bo czas trwania zależy od nasilenia choroby oraz od procesu leczenia.
W Pani wypadku możliwym jest, że w terapii nie doszliście do konkretnego źródła zaburzenia i jeszcze go nie przepracowaliście. Polecam uzbroić się w cierpliwość i motywację do pracy nad problemem - bez tych dwóch elementów może być trudno przebrnąć przed trudny i wymagający proces, jakim jest psychoterapia. Powodzenia.