Diagnoza ADHD u 3-latka

Przepraszam, interesuje mnie czy u trzy letniego dziecka jest możliwe jednoznaczne postawienie diagnozy w kierunku ADHD?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Diagnizę ADHD można jednoznacznie postawić w szóstym roku życia po dokładnej diagnozie. Do tego czasu można podejrzewać u stosować strategie terapeutyczne takie jak w przypadku dzieci z ADHD, które na pewno zaprocentują. Wczesna interwencja jest najlepsza.