Czy ADHD jest dziedziczne?

Mój chłopak ma stwierdzone ADHD. Czy jest możliwe, że jego dzieci kiedyś odziedziczą to zaburzenie?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Badania naukowe potwierdzają uwarunkowania genetyczne ADHD. Około 40% dzieci z ADHD ma rodziców z rozpoznanym zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Jest to więc zaburzenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nie musi tak jednak być w przypadku Pani chłopaka. Osoby dorosłe z ADHD powinny być mimo to szczególnie wyczulone na najmniejsze sygnały mogące świadczyć o nadpobudliwości u ich dzieci. Wcześnie podjęta terapia dziecka i rodziny znacznie zwiększa szansę na zmianę zachowania dziecka.