Dieta dla 19-latka pozwalająca przybrać na wadze

Witam. Mam 18 lat 190 cm i 56 kilogramów . Chciałbym przytyc , nabrać masy miesniowej. Czy na tej podstawie tych danych można pomoc pprzypisać jakąś dietę?

Witam serdecznie,

przy parametrach które pani podaje jest to znacząca niedowaga. Aby dobrać dietę dla pani należałoby prześledzić obecne nawyki żywieniowe, i zrobić odpowiednie analizy organizmu aby stwierdzić lub wykluczyć występowanie pasożytów, niedobory związków pokarmowych.
Może pani zacząć od zwiększenia ilościowo posiłków, oraz zwiększenia udziału w nich zdrowych tłuszczów oraz białka.

pozdrawiam

dietetyk, naturopata Joanna Brejecka-Pamungkas

więcej informacji na www.naturalhealing.pl

Aby odpowiednio kształtowały się mięśnie wato pamiętać o węglowodanach, które są wysokokaloryczne i dostarczają niezbędnej energii do pracy mięśni. Warto do jadłospisu wprowadzić produkty mączne: makarony, naleśniki, pieczywo białe oraz kasze.