Dieta dla taty, u którego zdiagnozowano nowotwór dróg żółciowych i wątroby

Poszukuje diety dla Taty ktory zostal zdiagnozowany z nowotworem drog zolciowych i watroby. Cale zycie jego dieta skladala sie ze smazonych i dosyc tlustych potraw. Czy Mozna uzywac morskiej soli w Malych oczywiscie ilosciach. Wiem ze cukier to wrog nr jeden przy takiej chorobie ale czy moge slodzic agawa lub naturalnym slodzikiem stevia? Dziekuje

Dzień dobry. Sól morska jest bardziej wartościowa pod względem odżywczym niż sól kuchenna, gdyż jest nieoczyszczona i zawiera więcej minerałow. Jednak najzdrowsza jest różowa sól himalajska (zawiera mnóstwo prozdrowotnych minerałów) i to ją najbardziej polecam stosować. Jako słodzik można używać naturalnej stewii oraz od czasu do czasu niewielką ilość miodu. Natomiast syrop z agawy nie jest zalecany, jest to wręcz produkt szkodliwy dla wątroby (zawiera dużo fruktozy). Ponadto zalecenia znajdzie Pani w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-watrobowa.
Pozdrawiam serdecznie