Dlaczego BHCG rośnie?

Jak to jest możliwe żeby ze spadającego o polowe GHCG wzrosło dwukrotnie!? Byłam w ciąży, pierwsze BHCG miałam 287,3 po paru dniach spadło do 191,7 dwa dni, potem już byłam w szpitalu z lekkim krwawieniem, w tym czasie miałam zrobione kolejne BHCG i USG widać było pęcherzyk żółtkowy, ale doszło do mocniejszego już krwawienia, a BHCG było 320 jednostek, na następny dzień kolejne BHCG 429.

Pragnę nadmienić, że wykluczono ciążę pozamaciczną! Podobno doszło do poronienia, w co nie wątpię, gdyż krwawię, ale nie rozumiem dlaczego BHCG cały czas rośnie!?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ponieważ krwawienie jeszcze trwa, nie można mówić o dokonanym poronieniu. Wzrost jest, ale nie tak duży, jakiego spodziewalibyśmy się przy prawidłowo rozwijającej się ciąży. Spadek, a następnie ponowny wzrost stężenia betaHCG jest rzeczywiście zaskakujący. Z pewnością należy dalej monitować to stężenie, aby wykluczyć ciążową chorobę trofoblastyczną.
Pozdrawiam serdecznie!