Dlaczego chłopak po zamieszkaniu razem stracił ochotę na kontakt seksualny?

Dzień dobry, Od prawie dwóch lat jestem w związku z moim chłopakiem, od miesiąca mieszkamy razem. Od marca tego roku zaczęły się problemy, które na początku zrzuciliśmy na fakt ciągłego stresu spowodowanego planowaniem przeprowadzki - mianowicie od tego czasu mamy problem ze współżyciem - mój chłopak stracił całkowicie ochotę na kontakty seksualne. Chciałabym zapytać do jakiego specjalisty powinien się udać?

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa seksuologa. Niestety szersze wypowiedzenie się na ten temat wymagałoby rozmowy. Sądzę, że okres trzech miesięcy to z jednej strony dużo a z drugiej na tyle mało, że być może to tylko przejściowe trudności. W hipotezie o stresie związanym z przeprowadzką może być sporo racji chociaż podejrzewam, że być może jeszcze większym stresem było zamieszkanie razem. Ciekawi mnie to jak wygląda obecnie Państwa wspólne życie poza aspektem seksualnym i czy życie pod jednym dachem jest satysfakcjonujące. Pani chłopak znalazł się w zupełnie nowej sytuacji i być może potrzebuje czasu na przystosowanie i taka duża doza bliskości może być dla niego przytłaczająca. Oczywiście to tylko moje hipotezy i polecam udanie się do specjalisty by szerzej omówić problem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/