Czy moja 65-letnia mama powinna udać się do psychologa?

Witam Moja mama (65) ma stwierdzonà chorobę Hashimoto , w swoim życiu przeszła sporo- rak piersi , jest osobilą bardzo wrażliwą i na każdy stres reaguje bardzo emocjonalnie . Od tygodnia dwa razy wzywaliśmy karetkę ponieważ straciła przytomność . W szpitalu wszystkie badana ok. Lekarz twierdzi , że jest znerwicowana , zestresowana i powinna brać relanium:-/ Czy powinna udać się do psychologa ?

Dzień dobry,
Sądzę, że to dobry pomysł i w pierwszej kolejności doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry. Psycholog nie jest lekarzem i nie przepisuje leków. Psycholog/psycholog psychoterapeuta pomógłby jej m.in. radzić sobie ze stresem oraz z nadmierną emocjonalnością. Doradzałabym żeby psycholog był jednak jednocześnie psychoterapeutą, gdyż być może pomocna okazałaby się psychoterapia. Mam nadzieję, że pomoc ze strony specjalistów pozwoli Pani mamie osiągnąć psychiczną równowagę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/